Obec Knínice

Orientační navigace:

Mapka umístění obce
Obec Knínice
Knínice 2
586 56 Telč
tel.: 608 333 247
IDDS: gzva598
e-mail: kninice@ji.cz
www.obec-kninice.cz
ÚVODProhlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Tvůrci webových stránek obce Knínice prohlašují, že tyto stránky jsou vytvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu podle většiny známých metodik pro všechny uživatele internetu.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním a validním XHTML 1.1 podle standardů konsorcia W3C. Vizuální prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS).

Pro tisk webových stránek je vytvořeno speciální CSS. Stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení pomocí internetového prohlížeče (přes ikonu tisku v horní navigační liště, pomocí menu v roletě Soubor / Tisk nebo také přes funkční klávesy Ctrl + P).

Při tvorbě těchto stránek bylo přihlíženo k metodickým pokynům MIČR (Best practice - pravidla pro tvorbu přístupného webu, z 25. 8. 2004), k hlavním normám WCAG 1.0 (Web Content Accessibility Guidelines 1.0, z 5. 5. 1999), s důrazem na splnění pravidel s prioritou 1, a k metodickým pokynům projektu „Blind Friendly Web“ Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (z 31. 3. 2005).

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

Doporučení pro prohlížení

Na našich stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, DOC a to zejména z důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, pak doporučujeme jejich stažení. Zejména se jedná o formuláře a některé vyvěšené dokumenty na úřední desce. Formáty PDF a DOC jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení PDF dokumentů, je možné si zdarma stáhnout Acrobat Reader.

Kontakt na administrátora

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu tohoto webu či s jeho používáním, kontaktujete webmastera webu, nalezené nedostatky budou odstraněny.

©2009 Lukáš a Vojtěch Krajíčkovi Prohlášení o přístupnosti