image

18. 6. Milan

Zítra: Leoš
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Video: Hasičské závody 2023

Video: Hasičské závody 2023Třetí zářijovou neděli se o knínické pouti soutěžilo již po třinácté o putovní poháry. Za letního počasí bylo k vidění celkem 26 více či méně povedených požárních útoků. Z vítězství se v kategorii se sportovní požární stříkačkou se radovali hasiči ze Strachoňovic, o 15 setin za nimi skončili mladící z Budče a na třetí příčce se umístila Dešná. Nejrychlejší pokus žen předvedla stálice naší soutěže SDH Krahulov. A s neupravenou PS 12 se díky svému opravnému pokusu posunuli na první místo před domácí Knínice muži z Třebětic. Prasátko za nejrychlejší útok ve velkém finále putovalo zaslouženě do Dešné.

Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře teplého počasí a kníničtí hasiči tak měli plné ruce práce se zajištěním dostatečného pitného režimu všech soutěžících i diváků. Proudem tak neteklo jen pivo, burčák a limonáda, ale i osvěžující míchané nápoje.

Děkuji nejen těm, kteří zavítali do Knínic, ale i všem sponzorům soutěže a hlavně pořadatelům, kteří nezištně obětovali svůj volný čas, aby mohli ostatní strávit krásné odpoledne v Knínicích. Nyní vás již zvu na 14. ročník, který se uskuteční v druhé polovině září na zrekonstruované dráze, kde je již dnes nový asfalt v celém prostoru startu.

Sbor dobrovolných hasičů Knínice