image

29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > FOTO: Výstava 100 let hasičů v Knínicích

FOTO: Výstava 100 let hasičů v KnínicíchVýstava 100 let hasičů v Knínicích

V letošním roce slaví Sbor dobrovolných hasičů Knínice 100. výročí od svého založení. Kníničtí hasiči tak pro Vás připravili výstavu mapující stoletou činnost sboru. Největším lákadlem výstavy jsou prvorepublikové pracovní a vycházkové uniformy, k vidění jsou ovšem i stejnokroje ze současnosti, či z dob socialismu. Vystavena je i různá technika, hasičské předměty, dokumenty a na nástěnkách najdete spoustu fotografií a textů zobrazující historii sboru i celé obce.

Výstava byla slavnostně otevřena 3. května, den před svátkem sv. Floriána – patrona hasičů a bude otevřena ještě 2. června a 7. července od 17:00 a poté naposledy 20. července od 10:00, kdy vyvrcholí celodenním programem oslavy jubilea. Po předchozí domluvě je možné však výstavu navštívit i mimo tyto termíny (Pavel Štěpán +420 606 669 493, sdhkninice@email.cz).

Výstava sice není nikterak veliká, připravovali jsme ji pro Vás ovšem tak jak jsme nejlépe uměli a z informací, které jsme dokázali dohledat. Věříme, že se Vám bude líbit a uděláte si obrázek nejen o knínických hasičích, ale i o všech kteří jsou každý den připraveni dobrovolně pomáhat bližním a chránit nejen svou obec.

Za SDH Knínice Pavel Štěpán

Výstava.JPG

Historické uniformy
Současné stejnokroje
Mladí hasiči


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů